Tento web využívá sběru dat pomocí cookies. Setrvání na stránkách tohoto eshopu s tím souhlasíte. 


CERTIFIKÁTY
Atesty

K výrobě používám zdravotně nazávadnou, certifikovanou překližku, ale atestaci pro výrobu hraček nemám. 
Problém je, že kdybych své výrobky dala k atestaci, jejich cena by se výrazně zvýšila a jejich prodej by tak již nebyl možný. Proto je na vašem uvážení, jestli didaktické sady zakoupíte, nebo ne. Děkuji za pochopení! 

Jak a čím pracuji... Certifikáty

Pracuji s několika typy materiálů. Jde především o různé druhy překližek, proto samozřejmě vkládám jejich certifikáty pro Váš přehled...

Buková překližka

 Certifikát

Buková překližka je velmi tvrdá deska, narůžovělé barvy s bohatší texturou (lety). Je mnohem těžší, než topolová, proto se nehodí např. pro tvorbu magnetek, ale zato je mnohem pevnější. 
Buková překližka patří mezi dražší materiál, který se obtížněji zpracovává, proto výrobky z ní bývají dražší, než z topolové překližky.

Topolová překližka

 Certifikát č.1

Certifikát č. 2

Topolová překližka je levný materiál, velmi světlé barvy, obvykle téměř bez textury (let). Je výborná na spoustu věcí :-). Proto ji také nejraději používám. Je lehká, takže se hodí pro výrobu ozdob, které nezatěžují větvičky, magnetek ap. 
Její drobnou nevýhodou je, že je křehčí, než buková překližka. Proto používám k výrobě 2 tloušťky materiálu. 
3 mm silná překližka je výborná právě na výrobu vánočních a jiných ozdob, narůzné drobné tvary a přívěsky, pro tvorbu pexesa a kvůli ceně ji používám jako spodní desku u různých dvou a vícevrstvých pomůcek a dekorací...
4 mm silnou překližku pak používám na kusy, které potřebují pevnost. I ten 1 mm rozdíl je na pevnosti tohoto materiálu znát!
Nyní jsem nahradila 4 mm silnou překližku 5 mm silnou. Její pevnost je tedy znát o to víc :-).

Topolová překližka je skvělá např. i pro decoupage (dekupáž, ubrousková technika), protože podklad nepotřebuje světlý nátěr. Ubrousek můžete lepit přímo na desku bez povrchové úpravy...