Tento web využívá sběru dat pomocí cookies. Setrvání na stránkách tohoto eshopu s tím souhlasíte. 


Úvod » INFORMACE

INFORMACE

Již několik let se zabývám výrobou didaktických pomůcek různých stylů (montessori, pomůcky na způsob waldorf a i jiné, nespecifikovatelné smile). 

Všechny pomůcky jsou vyráběny z kvalitní topolové překližky, jejichž certifikáty naleznete na horní liště, když kliknete na ikonku CERTIFIKÁTY

Pomůcky nemám certifikované pro používání dětmi do 3 let. Přesto jsou zdravotně nezávadné, ale mohou obsahovat malé dílky a hrozit dítěti zadušením při jejich vdechnutí ap. Proto prosím zvažte, jestli je vaše dítko pro takové pomůcky již dost velké. Děkuji za pochopení! 

 

Materiál: 
Jak jsem již psala, používám především topolovou překližku a to v tloušťkách materiálu 3 a 5 mm. 
Většina pomůcek je složena z obou tlouštěk. Tenčí 3 mm překližka slouží obvykle jako podkladová, spodní vrstva, na kterou se lepí ta hlavní z 5 mm silné překližky. Jde o různé pomůcky typu vkládačky. 

U některých pomůcek používám jen jednu sílu překližky, obvykle tu 5 mm a to tam, kde je výrobek vyroben pouze z 1 vrstvy (např. počítací prstíky malé i velké, různé provlékačky, velké obrázkové puzzle, zlomková kolečka, pastelkové šablonky ap.)

A někdy využívám na celou pomůcku jen 3 mm silnou, kde by 5 mm tlustá překližka spíše překážela a povaha výrobku není tenší překližkou znehodnocena (tak třeba tabulky pro násobilku, vkládačka tetris, vkládačky se zlomkovými kolečky atd.)

Vždy se snažím vyrobit pomůcku tak, aby byla co nejlevnější, ale ne na úkor kvality! Pokud se nějaká pomůcka v průběhu používání jeví, jako nekvalitní, napište mi, popište důvod, proč to tak vidíte a já ji vyrobím znouvu, vylepšenou a pošlu Vám ji zdarma, případně díl, který nebyl v pořádku).

 

Proč stavebnice (sady) ke zkompletování a jak na ně 

Ano, já nabízím pomůcky k vlastnímu sestavení, zkompletování a dekorování. Nejen, že díky tomu ušetříte nějaké peníze, ale hlavně, máte možnost si pomůcky přizpůsobit vlastním potřebám, někdy i tak, že budou určeny úplně k jiným aktivitám, než původně bylo zamýšleno smile. Zkompletovánní pomůcek není nijak těžké...

Většina pomůcek je vyrobena ze 2 vrstev, které se kompletují tak, že se k sobě slepí. Několik návodů uvádím v této kategorii. Nejsou tam návody na zkompletování všech deskových pomůcek, protože princip je vždy prakticky stejný:
1. Vrchní desku potřeme lepidlem typu Herkules a přitiskneme na tu spodní. Po obvodu je úplně nejjednodušší způsob fixace kolíčky na prádlo a střed pak zatížit např. hrníčkem, těžítkem, nebo třeba nádobou na lepidlo, jako to dělám já (horší je, když lepidlo pomalu dochází a nádoba je tak lehčí, než je třeba. To pak lítám po bytě a scháním ten hrníček laughing).

2. Nechte zaschnout cca 10 minut i déle, pokud nespěcháte. Poté můžete různě dekorovat. 
K tomu nabízím třeba lihová mořidla, ale můžete využít různých pastelek, fixů, akrylových barev apod. Někdy se pomůcky lépe dekorují před slepením, viz. tento článek, kde jsem nejdřív lepila a teprve pak kreslila. Jsou tam vidět světlá místa, kam se mi pastelka prostě nevešla. laughingsmileembarassed

3. Nakonec můžete pomůcku přelakovat, ale není to nutné. Většina barev dřevo pěkně zakonzervuje i bez laku. A hurrá na tvořivé hraní a výuku laughing.

A poslední slova k pomůckám. Pokud máte zájem o jinou verzi pomůcky, třeba jazykovou. Ráda ji vyrobím, jen potřebuji Vaši asistenci, aby byla pomůcka v pořádku a bez chyb. Za tuto pomoc Vám pomůcku ještě o 10% slevím, pokud si ji nakonec i zakoupíte smile.

Tak to už je asi vše. Pokud máte dotaz, podívejte se sem, jestli jsem na něj již neodpověděla, nebo volejte, pište, viz, kontakty zde. Odpovím hned, jak budu moci. 
Přeji Vám příjemné brouzdání, prohlížení i nakupování smile.
Vlaďka