Novinky
01.09.2019
VELKÁ PODZIMNÍ SOUTĚŽ
Milí zákazníci,  připravila jsem si pro vás velkou podzimní/zimní hledací soutěž.    Pokud máte zájem o zajímavé slevy, na veškeré zboží, u kterého... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Nejčastější otázky
  3. Čím psát na překližku

Broušená překližka je úžasný materiál a jeho popisovánínení potřeba se bát. 

Ve skutečnosti se na ni píše a kreslí téměř stejně jako na běžný papír, ale díky dřevěným vláknům je potřeba použít konkrétní pisadla wink.

1. Mě se nejvíce osvědčilo psaní klasickou propiskou. Dnes to není žádná věda. Lze je sehnat všude a ve všech možných barvách. 

2. Druhá metoda, která je fajn, jsou gelové tužky. Ale tady pozor. Musí být kvalitní. Levné gelovky moc gelové nejsou a ty se rozpíjejí a vpíjejí právě do těch dřevěných vláken, jak píšu výše, a písmo pak nevypadá hezky. 

3. Třetí varianta je psaní obyčejnou tužkou. Nejlépe tužkou s trvdostí č. 1 (nejměkčí). Jediný problém je pak ten, že se při dotyku může rozmazávat a proto je potřeba výrobek následně přelakovat. Na druhou stranu tužka a její barva se ke dřevu krásně hodí smile.

4. Nakonec jsem zjistila, že psát na překližku lze i běžnými fixami. Ale je to risk. Někdy se rozpíjí, někdy ne. Čím to je, jsem nezjistila. Možná povahou dřeva? Prostě to chce na kousku překližky raději vyzkoušet. 
(Ale na vybarvování překližky je fixa úplně supr. Používám ji nejraději, protože nemusím vyndávat hromadu barev, špinit si ruce, štětce a vůbec to všechno okolo, co je potřeba při barvení smile). Nejraději fixami vymalovávám mandaly...

5. A poslední varianta, která mě napadla, je vypalovačka. Není to vyloženě o psaní na překližku, ale spíš o jejím vypalování, ale je to také možnost wink.
Jediná nevýhoda vypalovačky je ta, že se může někdy seknout, když přejíždíte vlákna dřeva. Plynulý pohyb je potřeba se naučit, jinak vznikají zádrhele, které jsou opravdu vidět...

A v neposlední řadě Vás odkážu na článek, kde jsem sepsala malý fotonávod a ukázky, čím na přeližku psát. Sami uvidíte, co se Vám líbí víc wink...

Nejsem plátce DPH

Kontakty

Sídlo firmy:
Obránců míru 146/27
533 12  Chvaletice

E-mail: drevenyobchudek@email.cz
Tel: +420 736 445 134
Web: www.drevenyobchudek.cz

 

V případě potřeby mě můžete kontaktovat :-)...
Logo
Vlaďka Lišková
Vlaďka Lišková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.