Tento web využívá sběru dat pomocí cookies. Setrvání na stránkách tohoto eshopu s tím souhlasíte. 


11. 06. 2018 | Nejčastější otázky

Barevný šopík

Barevný šopík jsem založila hlavně kvůli svému synovi Václavovi, který je autista. Dospěl a potřebuje se nějak realizovat. Jeho grafiky a obrázky obdivuji už velkou řádku let, ale k tomu, abych začala pracovat s jeho návrhy a kresbami, jsem se dostala až teď. 

I přesto je to dost složité a časově náročné. Musela jsem se naučit pracovat s novými stroji, zkoušet, co je možné a co nemožné a do toho zvládat práci Dřevěného obchůdku :-). A proto jsme vlastně stále ještě na začátku našeho bádání, ale postupně se rozvíjíme.

Zatím v naší nabídce naleznete výrobky, na které už jsme si našli finty, co s nimi lze vlastně dělat. 

Momentálně tedy tiskneme a vyrábíme tyto produkty: 

Tisk na hrnky a pokladničky

Využíváme zatím té nejlevnější a nejběžnější varianty a to bílé hrnky o obsahu 330 ml a pokladničky v podobném stylu. Postupně bychom rádi doplnili naši výrobu o menší hrníčky, třeba na espreso, nebo hrnky kónické na latté ap. 

     

Tisk na dřevo

Dřevo můžeme potisknout různou grafikou. Pro naši výrobu si připravujeme polotovary z topolové (případně výjimečně bukové) překližky. Kterou si řežeme pomocí laseru do různých podob. Na přání můžeme vyříznout jakýkoli tvary do velikosti 27 x 47 cm a ten následně potisknout.
Momentálně nabízíme z potištěné překližky převážně různé zápisníky, diáře, bloky apod... Zároveň můžeme na přání vyrobit např. hodiny, magnetky na lednici, dřevěné fotografie z vašich digitálních fotografií apod. 

     

Tisk na filc

Filcový materiál jsem si opravdu hodně oblíbila :-). Je ze 100% polyesteru a tudíž naprosto ideální pro potisk sublimační technologií. Zároveň je dostatečně silný a pevný (ten 2 mm), tak se z něj dá vyrobit spousta zajímavých věcí od desek na diáře, zápisníky ap., přes pexeso, po různé puzzle a skládačky, či podtácky atd. (vše si sami nařežeme pomocí laseru, tak můžeme vyrábět různé filcové tvary k potisku na přání). 
Nejčastěji používáme bílý filc, protože jsou na něm krásně vidět všechny barvy. Případně pro vintage vzhled máe připravený ještě filc v barvě slonové kosti. Tisknout můžeme ale i na barevnější varianty, pokud Vám stačí černá grafika (text, jednoduché obrázky, vectory, šablonové grafiky ap.). Jiné barvy by se na podkladu "ztratily".

     

Tisk na textil

Tisk na textil se zkládá ze dvou kategorií. Tiskneme buď na trička, která nakupujeme u dodavatele a tím pádem nemůžeme ovlivnit jejich střich, nebo na vlastní textil, kde se můžeme zákazníkovi přizpůsobit. V tomto případě nabízíme v základní nabídce různé polštářky, nákupní tašky, kapsáře třeba pro děti do školy a školky, různé sáčky, např. na bačkory, vaky (čili batohy na tkaničky :-)) a určitě by se ještě dalo něco vymyslet. 
Momentálně máme skladem polštářky a tašky ve dvou barvách: bílá a slonová kost

    

Tisk na MDF

MDF je deska z lisovaných pilin o tl. 3 mm opatřená bílou vrstvou, na kteoru sublimačně tiskneme. 
V plánu máme výrobu diářů, různých dekorací a výrobků jako s překližkou viz. o odstavec výše :-).

     

Tisk na kov

Kovové polotovary nakupujeme u dodavatele. Jde především o různé hliníkové obdélníky (ve velikostech A6 - A4), nebo můžeme upravit jakýkoli kovový díl a ten následně potisknout. Jde však o časově a tedy i cenově náročnější práci.

 

Tisk na pevnou lepenku nebo karton

Můžeme také tisknout na lepenku a karton pomocí sublimační technologie. V plánu máme výrobu různých pexes pro manší děti (tvrdou lepenku jen tak nezničí), nebo různé zápisníky, diáře ap. V případě, že byste měli o tuto službu zájem, je potřeba se domluvit předem. Děkuji!

 

Laserový tisk na papír

Zároveň tiskneme na papír do gramáže 260g/m2 pomocí laserové tiskárny. Touto tiskárnou tiskneme jednoduché grafiky, obrázky, textové grafiky ap. Nelze tisknout fotografie... :-/
Z nabízeného sortimentu vybírám tyto: hlavní jsou asi pexesa, ty jsou velmi oblíbená (až mě to zaskočilo :-)), dále různé sešity, bločky, zápisníky, kalendáře a samozřejmě vymýšlíme, co dalšího bychom vyrobili :-).

    

 Veškeré dostupné výrobky naleznete na stránkách Fler.cz/barevnysopik